Marketing w Social Media

Serwisy społecznościowe to dobre miejsce na pozyskanie klienta.
Twoja konkurencja nie śpi i stale się rozwija.
Zadbaj o wizerunek Twojej firmy w sieci.
Firmowy profil w Social Media to także wizytówka Twojej firmy.
Zaufaj specjalistom w tej dziedzinie!

Dowiedz się więcej
https://ikmbiznes.pl/wp-content/themes/ikmbiznes/img/right.jpg

Poznaj moc Internetu!

Stworzymy dla Ciebie innowacyjną stronę internetową.
W swoich projektach bazujemy na systemach CMS Drupal oraz Wordpress.
Strona WWW stanie się Twoją profesjonalną wizytówką w Internecie.
Z nami osiągniesz wyższe zyski ze sprzedaży internetowej.

Dowiedz się więcej
https://ikmbiznes.pl/wp-content/themes/ikmbiznes/img/webdesign.jpg

Kompleksowa pomoc

Potrzebujesz szkolenia, a może doradztwa?
Jakie działania przyniosą wyższe zyski? Jak rozkręcić biznes?
Na te i wiele innych pytań z chęcią odpowiemy.
Zapewniamy wszechstronne podejście do klienta na każdym etapie funkcjonowania firmy.

Dowiedz się więcej
https://ikmbiznes.pl/wp-content/themes/ikmbiznes/img/coaching.jpg

Poznaj z nami SEO & SEM

Pozycjonowanie to najważniejszy element
działań marketingowych każdej firmy.
Rozbudź swój biznes.
Zacznij zarabiać na swojej stronie WWW.
Pozyskaj wielu nowych klientów i fanów.
Zmieniamy pomysły w skuteczne kampanie.

Dowiedz się więcej
https://ikmbiznes.pl/wp-content/themes/ikmbiznes/img/seo.jpg
Blog

Sklepy internetowe

     Sklepy internetowe w ciągu ostatnich kilku lat stały się bardzo popularnym biznesem. Nic dziwnego, skoro możemy dokonywać zakupów nie wychodząc z domu. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na utworzenie e-sklepu, ponieważ jest to skuteczny sposób na zwiększenie swoich zysków nawet 10-krotnie! W takim razie jak się do tego zabrać?  

1. Przegląd konkurencji na rynku

Praktycznie każda branża ma już sporą konkurencję pod względem sprzedaży internetowej. Decydując się na otwarcie e-sklepu musimy dokładnie przeanalizować, co znajduje się w asortymencie konkurencji, jakie mają ceny, jak wyglądają inne sklepy pod względem wizualnym. Aby zdobyć przewagę nad liderem panującym na rynku musimy być lepsi pod każdym względem. Taka pozycja pozwoli nam zdobyć nowych klientów i podnieść swoje zyski. Analiza naszej potencjalnej konkurencji jest bardzo ważnym krokiem, ponieważ bez dobrze opracowanej strategii działania nie mamy szans zostać zauważonym przez naszych potencjalnych klientów.

2. Atrakcyjna nazwa sklepu

Wybór odpowiedniej nazwy jest bardzo ważny, jeśli zależy nam na sukcesie. Nie może być ona podejmowana pod wpływem impulsu, ponieważ późniejsza zmiana wcale nie jest taka prosta. Poza tym, jeśli klienci przyzwyczają się już do jednej nazwy, to druga nie będzie im się kojarzyła z naszym sklepem. Podczas jej wyboru musimy pamiętać, że powinna nawiązywać do charakteru działalności naszego przedsiębiorstwa, oraz być prosta do zapisania/przeczytania przez naszych klientów.  Skomplikowane i wygórowane nazewnictwo wcale nie przyciągnie do nas nowych interesantów, a wręcz przeciwnie– może ich zniechęcić! Ludzie często obawiają się nieznanych rzeczy, a przecież zależy nam na zdobyciu nowych klientów, a nie przestraszeniu ich samą nazwą.

3. Oprogramowanie e-sklepu

Tutaj mamy dwie opcje do wyboru: możemy sami stworzyć oprogramowanie, lub skorzystać z istniejących już platform. Oczywiście druga opcja jest o niebo prostsza i mniej czasochłonna. Oprogramowanie występujące na rynku ma szeroki wachlarz narzędzi i możliwości, dlatego jeśli nie jesteśmy zaawansowanymi programistami na pewno uda nam się coś wybrać. Platformy te oczywiście występują w wersjach bezpłatnych oraz płatnych. Przed ostatecznym wyborem warto zapoznać się z ofertą różnych oprogramowań, aby wybrać tą najbardziej spełniającą nasze wymagania. Do najbardziej popularnych platform należą Prestashop oraz Shoper.

PrestaShop

Swoją popularność zawdzięcza licencji Open Source i temu, że jest darmowa. Jedyne wydatki jakie poniesiemy w związku z otwarciem e-sklepu na tej witrynie to zakup hostingu i domeny. Kolejnym krokiem jest zainstalowanie PrestaShop na naszej stronie oraz skonfigurowanie go. Na wstępie musimy wybrać podstawowe elementy naszej strony, metody płatności oraz sposoby dostawy.

Sklep internetowy stworzony za pomocą podstawowych narzędzi nie będzie wyglądał zbyt atrakcyjnie, ani nie będzie się wyróżniał od konkurencji. Stąd wielu przedsiębiorców decyduje się na zlecenie projektu graficznego specjalistom.

PrestaShop dobrze się sprawuje jeśli chodzi o małe i średnie sklepy. Przy dużej ilości produktów szybkość strony nie jest zadowalająca.

Plusy i minusy:

 • Jedna  z niewielu darmowych platform.
 • Sklep ten oferuje wiele podstawowych funkcji, które możemy rozbudowywać za pomocą wtyczek (zarówno darmowych, jak i płatnych).   
 • Panel administracyjny jest intuicyjny i łatwy w obsłudze (nawet dla początkujących e-sprzedawców).
 • Platforma potrzebuje częstych aktualizacji, a nie każdy właściciel firmy potrafi sobie poradzić z nimi sam.
 • Występuje wiele darmowych projektów graficznych, jednakże są one oklepane i słabej jakości.
 • Posiada luki w zabezpieczeniach, na szczęście są one na bieżąco naprawiane.

Shoper

Jest to nasza polska platforma obsługująca sklepy internetowe. Swoją popularność zawdzięcza współpracy z najbardziej znanymi firmami kurierskimi, serwisami aukcyjnymi oraz programami do księgowości online. Shoper jest najpopularniejszą platformą do prowadzenia e-sklepów  w Polsce. Niestety, w porównaniu do PrestaShop nie jest to darmowe oprogramowanie. Sprzedaż prowadzona za pośrednictwem Shoper’a jest na zasadzie „Software as a Service”. W praktyce oznacza to, że nie ściągamy całego oprogramowania na swoją stronę, tylko wszystkie transakcje odbywają się po stronie producenta. Naturalnie, w przypadku większych przedsiębiorstw istnieje możliwość wykupienia licencji oraz podpięcia własnej domeny.

Plusy i minusy:

 • Dużą zaletą Shoper’a jest możliwość zarządzania sklepem przez darmową aplikację na telefon.
 • Nowi klienci dostają wiele gratisów na start.
 • Pomoc techniczna w języku polskim.
 • Możliwość łatwego przeniesienia sklepu z innych platform.
 • Większość przydatnych modułów i rozszerzeń jest dodatkowo płatnych poza abonamentem.

 

1. Analiza wyników

Wydaje Ci się, że to za wcześnie na myślenie o statystycznych wynikach Twojego sklepu? Wprost przeciwnie. Już od samego początku warto mieć pod kontrolą co się dzieje na stronie, ile osób ją odwiedza, jak długo na niej pozostają – można z tego wyciągnąć przydatne wnioski, m.in.: czy nasze artykuły są interesujące, czy klienci wracają do nas, czy zdobywamy nowych potencjalnych kupców. Jeśli zależy nam  na jak najmniejszych kosztach włożonych w otwarcie e-sklepu, taką analizę możemy przeprowadzać za pomocą darmowych narzędzi, jak np. Google Analytics.

2. Z prawnego punktu widzenia…

Wszystko pięknie ładnie, ale co z przepisami? W pierwszej kolejności musimy zgłosić nasz sklep internetowy do GIODO (Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych). Kolejno, musimy zając się współpracą z firmami kurierskimi oraz umowami z przedsiębiorstwami zajmującymi się internetowymi systemami płatności.  A oprócz tego, do otworzenia e-sklepu nie możemy zapomnieć o takich dokumentach jak: polityka prywatności, regulamin sklepu internetowego oraz o zamieszczeniu informacji o plikach cookies.

3. Dodawanie artykułów

Po tylu krokach w końcu możemy się zająć odpowiednią prezentacją naszego towaru. Na tym etapie musimy pamiętać, że nasze opisy nie powinny być kopiowane od konkurencji, ponieważ w ten sposób nie przyciągniemy do siebie nowych klientów. Prezentacje produktów możemy wzbogacić o ciekawe zdjęcia, przedstawienie artykułów w postaci video. Takie innowacyjne podejście do prowadzenia sklepu może być kluczykiem do sukcesu w e-biznesie.

Kiedy zakończysz już żmudny proces dodawania produktów, upewnisz się, że wszystko działa prawidłowo, nie zapomnij o umieszczeniu podstron z najpotrzebniejszymi informacjami. Mamy na myśli formy płatności i dostawy, warunki reklamacji oraz podstawowe sprawy na temat naszego sklepu.

W momencie, kiedy wszystko masz dopięte na ostatni guzik pora zająć się odpowiednią reklamą. W końcu skąd potencjalni klienci mają się dowiedzieć o istnieniu Twojego sklepu? Bardzo ważnym krokiem jest dobre wypozycjonowanie strony w wyszukiwarce Google. Nie możesz również zapomnieć o dobraniu odpowiednich słów kluczy oraz rozgłosie na portalach społecznościowych.

Otwarcie sklepu internetowego nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Jeśli chcemy odnieść sukces musimy dobrze przeanalizować sytuację na rynku, zadbać o ładną oprawę graficzną, sprawny sposób płatności i dostawy, a co najważniejsze mieć skuteczną kampanię promocyjną.

Dodaj komentarz