Marketing w Social Media

Serwisy społecznościowe to dobre miejsce na pozyskanie klienta.
Twoja konkurencja nie śpi i stale się rozwija.
Zadbaj o wizerunek Twojej firmy w sieci.
Firmowy profil w Social Media to także wizytówka Twojej firmy.
Zaufaj specjalistom w tej dziedzinie!

Dowiedz się więcej
https://ikmbiznes.pl/wp-content/themes/ikmbiznes/img/right.jpg

Poznaj moc Internetu!

Stworzymy dla Ciebie innowacyjną stronę internetową.
W swoich projektach bazujemy na systemach CMS Drupal oraz Wordpress.
Strona WWW stanie się Twoją profesjonalną wizytówką w Internecie.
Z nami osiągniesz wyższe zyski ze sprzedaży internetowej.

Dowiedz się więcej
https://ikmbiznes.pl/wp-content/themes/ikmbiznes/img/webdesign.jpg

Kompleksowa pomoc

Potrzebujesz szkolenia, a może doradztwa?
Jakie działania przyniosą wyższe zyski? Jak rozkręcić biznes?
Na te i wiele innych pytań z chęcią odpowiemy.
Zapewniamy wszechstronne podejście do klienta na każdym etapie funkcjonowania firmy.

Dowiedz się więcej
https://ikmbiznes.pl/wp-content/themes/ikmbiznes/img/coaching.jpg

Poznaj z nami SEO & SEM

Pozycjonowanie to najważniejszy element
działań marketingowych każdej firmy.
Rozbudź swój biznes.
Zacznij zarabiać na swojej stronie WWW.
Pozyskaj wielu nowych klientów i fanów.
Zmieniamy pomysły w skuteczne kampanie.

Dowiedz się więcej
https://ikmbiznes.pl/wp-content/themes/ikmbiznes/img/seo.jpg
Bez kategorii

Dlaczego warto zainwestować w redesign strony internetowej?

Twoja strona internetowa nie przyciąga tylu klientów co kiedyś? Zastanawiasz się dlaczego, skoro wcześniej tak dobrze spełniała swoje zadanie? Być może jest po prostu przestarzała, jej layout (wizualizacja) się zdezaktualizował i stała się nieatrakcyjna dla potencjalnych klientów. Strona internetowa jest jednym z najważniejszych narzędzi marketingowych, dlatego warto zadbać o to, żeby przyciągała kontrahentów, a nie ich odrzucała.

Dlaczego potencjalni klienci unikają naszej strony?

Głównym powodem może być nieużyteczność naszej strony. Powinna ona być nie tylko ładnie zaprojektowana, ale również intuicyjna. Prawidłowe rozmieszczenie najpotrzebniejszych informacji i zakładek na pewno zachęci do skorzystania z naszych usług. Jeśli nasza firma zajmuje się dystrybucją jakichś produktów nie możemy zapomnieć o podaniu cennika oraz danych kontaktowych.

Inną przyczyną może być bałagan. Powszechnie panujący rozgardiasz może świadczyć o braku profesjonalizmu naszej firmy. Ponadto, wyskakujące niepotrzebne reklamy, brak menu, zła kolorystyka, irytująca muzyka czy niepasująca treść potrafią zniechęcić klientów do odwiedzenia naszej witryny.

Czym jest redesign?

W języku marketingowym oznacza on przemianę, metamorfozę mająca na celu: odnowienie wizerunku firmy, stanie się konkurencją na rynku, wzbudzenie ciekawości u grupy docelowej, podbudowanie wyobrażenia o instytucji, dopasowanie do ciągle zmieniających się potrzeb klientów.

Aby nasza firma utrzymywała dobrą pozycję na rynku musi być elastyczna i nadążać za nieustannie zmieniającymi się trendami. W ciągu ostatnich kilku lat bardzo popularne stało się przeglądanie stron WWW za pomocą smartfonów. Stare witryny nie są responsywne, czyli widoczny content nie dopasowuje się do rozdzielczości ekranu, przez co wyświetlana treść staje się mało atrakcyjna dla użytkowników.

Na redesign strony powinniśmy zdecydować się co kilka lat, ponieważ przeciętnie w takim czasie zachodzą zmiany, które mogą mieć m.in. wpływ na jej pozycjonowanie.

Nad czym powinniśmy się zastanowić przed redesignem?

Po pierwsze, co działa nieprawidłowo i odstrasza klientów?

Po drugie, skoro wiemy już co jest nie tak, pora zastanowić się nad pozytywnymi aspektami naszej strony internetowej.

Po trzecie, co chcemy osiągnąć dzięki metamorfozie naszej strony?

Po czwarte, każda firma ma swojego rodzaju ograniczenia, dlatego musimy się zastanowić czy to co chcemy osiągnąć jest możliwe do wykonania.

Po piąte, wizerunek. Trzeba się zastanowić jak chcemy być postrzegani.

Po szóste, powinniśmy przeprowadzić research na rynku i zdecydować się jakiej firmie powierzymy wykonanie redesignu.

Najgorsze są początki…  

Cały proces redesignu zapewne Cię przeraża, zastanawiasz się od czego zacząć? Pierwszym krokiem będzie wykonanie audytu naszej strony WWW. Brzmi strasznie? Nie bój się, to naprawdę prosta czynność, którą możesz zrobić sam. Chodzi jedynie o przejrzenie naszej witryny i przeanalizowanie, które elementy są ciekawe dla użytkowników, które posty cieszą się największym odzewem? Być może czegoś brakuje? Przy takiej analizie z pomocą przyjdą darmowe narzędzia, takie jak Google Analytics.

Bardziej wgłębioną analizę warto zlecić firmie zewnętrznej zajmującej się budową i wdrożeniem stron WWW, która sporządzi profesjonalne wnioski i być może zajmie się całym procesem metamorfozy.

Jeśli nasza witryna została dobrze zaprojektowana i nie wymaga wielu zmian to przeróbka najczęściej dotyczy:

  • dołożenia dodatkowych podstron,
  • zmiany layout’u,
  • rembrandingu (zmiany logo),
  • stworzeniu systemu CMS (jeśli witryna wcześniej go nie posiadała),
  • unowocześnieniu menu.

Menu

Jest to najważniejszy segment systemu nawigacyjnego. Musimy pamiętać, że poruszanie się po menu musi być jak najprostsze, aby usprawnić szukanie potrzebnych informacji. Jeśli tworzyliśmy naszą stronę kilka lat temu mogło nie być dostępne tworzenie formularzy kontaktowych– teraz jest to niezbędny element, który przyniesie większą popularność naszej stronie.

Layout

Jest to najczęściej odnawiany aspekt strony. Tak naprawdę bez większych zmian strukturalnych możemy zyskać nowych klientów. Nowa szata graficzna zazwyczaj tworzona jest na podstawie starej (stosujemy istniejące już motywy, kolorystkę oraz resztę elementów charakterystycznych dla konkretnej firmy).

Nowe podstrony

Wiążą się one zazwyczaj z dodawaniem nowych treści, np. powstały nowe oddziały w firmie, o których powinniśmy coś napisać. W dzisiejszych czasach dodawanie nowych postów na bieżąco jest bardzo ważne, jeśli chcemy nawiązać długotrwałą interakcję z potencjalnymi klientami.

Co chcemy uzyskać dzięki redesignowi?

Oczywiście jeśli zdecydowaliśmy się na taką metamorfozę to chcemy wyciągnąć z niej jak najwięcej, chcemy pokazać klientom, że zmieniamy się dla nich. Redesign podkreśli nasz:

  • profesjonalizm,
  • odświeży wizerunek,
  • wzmocni pozycję naszej firmy na rynku.

Jeśli zauważasz że Twoja strona nie przynosi pożądanych efektów i chcesz coś zmienić pora na  redesign! Pamiętaj o solidnym przygotowaniu do całego procesu– dobierz sobie odpowiedzialnych partnerów biznesowych i ustal konkretne cele, które ma realizować nowa strona. Decydując się na metamorfozę warto zaufać specjalistom, polegać na ich doświadczeniu i wiedzy.

Dodaj komentarz